Akıllı telefonların ve diğer dijital cihazların daha az obsesif, daha dikkatli bir şekilde kullanılması, tüketiciler ve teknoloji şirketleri ile sıcak bir konuşma konusu olmuştur.

Muhtemelen çevredeki en bağımlılık yaratan sosyal ağlardan biri olan İnstagram, kullanıcıların ağda ne kadar zaman harcadıklarını analiz etmelerine yardımcı olacak yeni bir özellik başlattı ve bugün şirket, çocukların hizmetlerini kullanmasına yardımcı olmak için özel olarak yardım eden yeni bir rehber yayınladı.

Bu kılavuz öncelikle instagrama aşina olmayan ebeveynler için yazılmıştır, ancak sosyal medya hesaplarının ne kadar karmaşık bir şekilde yönetildiğine bakılırsa, neredeyse herkes küçük bir tazeleyiciden faydalanacaktır.

İnstagram, ebeveynlerin farkında olmaları ve yönetmeleri için üç temel konuya odaklanmakta:

Gizlilik, Yorumlar ve Harcanan Zaman.

Gizlilik oldukça basittir, bir hesabı kimin görebileceğine odaklanır ve hesap özel değil de halka açık olduğunda onunla etkileşime girer.

Instagram, kullanıcıların geçen yıl boyunca hesaplarındaki yorumları üzerinde ne kadar kontrol sahibi olduklarını önemli ölçüde yeniledi. Bu nedenle ikinci bölüm, o kadar çok seçeneğe odaklanıyor.

Şu anda, gönderilere yorum yapabilecek, yorumları tamamen kaldırabilecek, belirli kişilerin yorumları görüntülemesini veya yorumlarını bırakmasını engelleyen, küfürlü yorumları bildiren ve Instagram’ın potansiyel olarak rahatsız edici bulduğu yorumları otomatik olarak filtreleyebilen belirli grupları seçebilirsiniz.

Son olarak, araçlar için harcanan süre, uygulamayı ne kadar zaman harcadığınızı bilmeniz için Instagram’in son kontrollerine başvurmakta.

Bu, geçen hafta için belirli ayrıntılarla, ortalama olarak uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı gösterir. Buradan, belirli bir önceden belirlenmiş zaman sınırını geçtiğinizde ve farklı süreler için bildirimleri dilediğiniz zaman hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz.

Android ve iOS’un sonraki sürümleri, uygulamalarda harcanan süreyi yönetmek için daha ayrıntılı ve ayrıntılı özellikler içerecek, ancak Instagram’da en az birkaç seçeneğe sahip olmak bir başlangıçtır.

Instagram’ı veya sosyal medyayı genel olarak iyi bilmeyen ebeveynler için, blok, yorum, yayın, IGTV, öykü ve daha fazlası gibi ortak terimleri tanımlayan bir sözlük de bulunmaktadır.

Tüm bu bilgiler kesinlikle yararlıdır, ancak her şey çocuğunuzla sosyal medyayı nasıl kullandıkları konusunda konuşmanızın gerekliliği ile birlikte ortaya çıkıyor. Bu, ne kadar kolay bir şekilde suistimal edilebileceğine göre, bu günlerde bir zorunluluktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.