Yeni iPhone XS sızıntıları, 2018 için Apple’ın iPhone’unun ilk resmi görünümlü fotoğrafını (aşağıda) veriyor ve bu sene bir iPhone XS Plus bekliyorsanız iki boyutta geliyor.

Bilinen 5.8 inçlik iPhone XS ve devasa boyutunda 6.5 inçlik iPhone XS Plus aylardır söylentilere kapıldı, ancak 9to5Mac’den gelen bu inandırıcı sızıntı, OLED ekranlarla yeni telefonları ilk kez görüyoruz.

Bu kritik sızıntı, Apple’ın 12 Eylül Çarşamba günü Steve Jobs Tiyatrosu’nda yeni akıllı telefonlarını duyurması bekleniyor.

Aslında 2018’de üç yeni iPhone bekliyoruz: iPhone XS, iPhone XS Plus ve bir LCD ekrana sahip ‘ucuz’ 6.1 inçlik bir iPhone. Sonuncusu sadece ‘iPhone’ olarak adlandırılabilir.

Daha önce, iPhone söylentileri bu telefonları iPhone 11, iPhone 11 Plus ve daha ucuz iPhone 9 olarak adlandırdı. En yeni rapor doğruysa, hepsi değişecek.

iPhone XS yayın tarihi

  • 12 Eylül Çarşamba – iPhone XS açılış tarihi
  • 14 Eylül Cuma  iPhone XS ön sipariş (tahmini)
  • 21 Eylül Cuma,  (muhtemelen) iPhone XS çıkış tarihi

 

İPhone XS ve iPhone XS Plus’ın lansman ve yayınlanma tarihi muhtemelen Eylül ayı içinde gerçekleşecek ve sizin için bazı ayrıntılarımız var.

12 Eylül Çarşamba günü Apple’ın iPhone XS’i 2018 için ‘Özel Etkinliğinde’ duyurması bekleniyor ve bu lansman etkinliğinin canlı akışı olacak.

San Jose, Kaliforniya’daki Apple Park’taki Steve Jobs Tiyatrosu’ndaki telefonların ilk bakışımızı (ve ellerimizi) alacağız ve evet, iPhone X’un geçen yıl aynı tarihte lansmanı yapıldı.

Bu lansman etkinlik tarihi, gerçek iPhone XS sürümünün 21 Eylül Cuma veya 28 Eylül Cuma olması anlamına geliyor.

Apple, CEO Tim Cook’un sahnede her şeyi açıklamasının ardından bir ile iki hafta sonra yeni iPhone’ları genellikle Cuma günü başlatıyor. Apple’ın envanter sorunları yoksa 21 Eylülde çıkacağına inanıyoruz.

,

iPhone XS fiyatı

 • iPhone XS tahmini fiyatı: 1.000 ABD doları (1.000 Sterlin, 1,579 AU $)
 • iPhone XS Plus tahmini fiyatı: 1,199 $ (1,199 £, 1,714 AU $)
 • En ucuz iPhone 2018, 699 dolar maliyeti olabilir (699 £, AU $ 1,079)

İPhone XS Plus, hiç şüphesiz daha pahalı olacakken, iPhone XS fiyatı ise iPhone X 64GB fiyat etiketini devralarak 999 $ (999 £, AU $ 1,579) olabilir.

Apple 100 $ ‘a takılmayı seviyor, bu yüzden bu 1,199 $ (1,199 £, 1,714 AU $) veya daha fazla olan ilk iPhone olabilir.

Tüm iPhone 2018 modellerinin Eylül ayında piyasaya sürülmeyeceği söylentileri var daha ucuz LCD 6.1 inçlik iPhone, Ekim’e kadar kayabilir. Bu LCD iPhone’un fiyatının, 699 dolardan başlayan (699 £, 1,079 AU $) iPhone 8’in fiyatı olduğu söyleniyor.

Yeni iPhone XS rengi: altın

 • Altın (yeni), siyah-beyaz iPhone XS ve XS Plus
 • Beyaz, siyah, kırmızı, mavi ve turuncu renklerde 6.1 inç iPhone LCD

İPhone XS fotoğrafı iki telefonu gösteriyor ve her ikisi de birkaç hafta boyunca söylendiği yeni altın renginde görünüyor. Yeni iPhone’ların üç renk seçeneğine sahip olmasını bekliyoruz: altın, beyaz ve siyah.

Sürpriz: 2018’de altın bir iPhone gördük, ancak Apple’ın geçen sene iPhone lansmanından önce bir noktada iptal ettiği söylenen bir iPhone X idi. Bazı hükümet düzenleyici başvurularında ortaya çıktı, bu yüzden bir altın iPhone XS’nin nasıl görüneceğine dair iyi bir fikre sahibiz.

Artı boyutu ve taze renk seçiminin yanı sıra, iPhone XS ve mevcut iPhone X arasındaki diğer farklılıkları anında fark etmeyeceksiniz. 2018 için daha ucuz olan iPhone, mevcut iPhone 8 gibi bir alüminyum çerçeveye sahipken, aynı paslanmaz çelik çerçeveye sahip olması bekleniyor ve beş renge kadar gelebilir: beyaz, siyah, kırmızı, mavi ve turuncu.

iPhone XS boyutu ve tasarımı

 • iPhone XS, iPhone X ile aynı genişlik ve yükseklik olabilir
 • iPhone XS Plus, iPhone 8 Plus ile eşleşebilir (veya daha küçük olabilir)
 • Her iki telefon kamera güncellemeleri nedeniyle daha kalın olabilir

İPhone’unuzu tekrar iki elinizle kullanmaya hazır olun, çünkü iPhone XS Plus 6,5 inç ekrana sahip bir canavar telefon olacak. Ama çok büyük olmayacak .

Apple, iPhone X’e yükseltmede, üst ve alt kısımdaki (ve düğmeyi basılı tuttu) gereksiz çerçeveyi revize etti. Böylece, 5.5 inçlik iPhone 7 Plus veya iPhone’dan hareket ederseniz ekran boyutu biraz yanıltıcı oluyor.

Aslında, dedikoduda gördüğümüz boyutlar, 5,5 inçlik iPhone 8 Plus’dan daha küçük veya eşleşen bir iPhone XS Plus boyutuna işaret ediyor. Bir şematik (yukarıda), 157.2 x 77.1mm boyutlarını göstermektedir.

Bir eski söylenti iPhone 8 Plus daha sadece 0,2 inç daha kalın 158.4 x 78.1 x 7.7mm, iPhone XS Plus’ı koyar.

Aynı söylenti, daha küçük iPhone XS’nin iPhone X ile aynı boyutta olacağını, ancak yine de biraz daha kalın olacağını iddia ediyor. Bunun daha büyük bir arka kamera sensörü ve lensi olduğu düşünülüyor, bu yüzden kamera geliştirmelerini bekliyoruz.

iPhone XS özellikleri

 • Bir hız artışı sağlamak için olası Apple A12 yonga seti
 • 512GB depolama alanı yeni maksimum boyut (ve maksimum fiyat) olabilir
 • Bazı modeller 4GB RAM görebilir, diğerleri 3 GB RAM’de kalabilir

Üç yeni iPhone’un A12 çipine sahip olduğu düşünülürken, geçen yılın iPhone modellerinin üçünde görülen A11 Bionic çipte doğal bir yükseltme oldu.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone XI’nin daha hızlı mobil veri hızlarını destekleyebileceğini ve çift SIM kart yuvası ve 4 GB RAM ile gelebileceğini söylemişti.

Bu ikili SIM iddiası, yaklaşmakta olan iOS 12 yazılım güncellemesinde bulunan kod satırlarıyla destekleniyor ve bu da iPhone kullanıcılarının bir telefonda iki SIM’den yararlanabileceği anlamına geliyor.

Kuo, Apple’ın muhtemelen Intel ve Qualcomm arasındaki siparişi bölmek yerine 2018 modellerinde sadece Intel modemlerini kullanacağını iddia etti.

 

iPhone XS kamera

İPhone XS kamera büyük bir vurgu olabilir, ancak bu konuda fazla bir şey bilmiyoruz. Kuo, her iki boyutun da çift objektifli bir arka kameraya sahip olacağını öngörürken, daha ucuz olan iPhone (LCD ekranlı), tek lensli arka kamera ile birlikte olacak.

Çift objektifli fotoğraf makinesinin fotoğrafları, her ikisi de optik görüntü sabitleme özelliğine sahip bir telefoto lensi ve bir normal lensi olan 12 MP olması bekleniyor (burada değişiklik yok). Fark, arka uç yazılımından gelebilir. Samsung, Google ve diğer Android telefon üreticileri bize fotoğrafları geliştirmek için makine öğrenimini kullanan kameralar verdiler ve Apple’ın iPhone X kamerası, özellikle düşük ışık koşullarında testlerimizde geride kaldı.

Ön taraftaki tüm yeni iPhone’lar şüphesiz bir TrueDepth kamerayı kullanacak, bunun hiçbirinin bir Touch ID giriş düğmesine sahip olamayacağını biliyoruz. Touch ID’yi kullanacak son iPhone’lar iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olacak.

Ön taraftaki selfie fotoğraf makinesinde, çift ​​objektif benzeri özelliklere sahip tek lensli bir kamera sistemine işaret eden yeni bir Apple patenti ile daha fazla derinlik algılama özelliği görebiliyorduk. Soru, bu teknolojinin iPhone 2018 veya iPhone 2019 için hazır olup olmayacağıdır.

iPhone XS ve iOS 12

 • iPhone XS, iOS 12’yi kutudan çıkarmaya hazırlanıyor
 • iOS 12, 18 Eylül Salı günü eski iPhone’larda yayınlanabilir
 • Daha büyük iPhone XS’e özel özellikler bekliyoruz

12 Eylül’de iPhone XS ve iPhone XS Plus’ı görmeye ek olarak, resmi iOS 12 sürüm tarihini öğrenmemiz gerekiyor. Her iki telefon da bu yazılımı çalıştıracaktır.

WWDC 2018 sayesinde iOS 12 hakkında herşeyi biliyoruz, ancak Apple neredeyse her zaman yazılım sürprizlerine dayanıyor genellikle işlerde yeni iPhone modelleri hakkında gözlemcileri devre dışı bırakacak donanım ve sensörlerle ilgili olanlar (Animoji iPhone’a kadar bir sırdı) X lansmanı olayı).

İPhone XS Plus’ın piyasaya sürülmesiyle, daha büyük 6,5 inçlik tablet benzeri güçler veren bazı özel değişiklikler görebiliyorduk. İPad ile ilgili bazı büyük ekran uygulama arayüzleri, yani ekranda daha fazla bilgi veren Mesajlar ve Mesajlar var (mesaj dizileri gibi).

iPhone XS batarya

 • Analistler, %10 ve %25 daha büyük bir batarya tahmin ediyor 
 • iPhone XS Plus 3,300mAh veya 3,400mAh’a gidebilir
 • Hızlı şarj kutusu sonunda kutuya dahil olabilir

Bir sonraki iPhone’unuz daha uzun pil ömrüne sahip olabilir, özellikle de daha büyük olan 6.5 inçlik iPhone XS Plus’ı tercih ediyorsanız. Ming-Chi Kuo, bu telefondaki bataryanın iPhone X’den %25 daha büyük olacağını söylüyor.

Bu iPhone XS (sadece 2,716mAh oturur) üzerinde büyük bir artış, 3,300mAh veya 3,400mAh de 6.5 inç iPhone XS pil kapasitesi koyar. 5,8 inçlik iPhone XS, %10’luk daha küçük bir artış görebilir.

İPhone’unuzu şarj etmek iPhone XS sızıntılarının Apple’ın kutuda hızlı bir şarj cihazı içereceğini düşündüğünden daha kolay olabilir. Şu anda bu ayrı bir satın alma işlemi (ve MacBook Pro şarj cihazımızı Lightning-to-USB-C kablosuyla kullanıyoruz).

Şimdi birden çok kez duyduk, ancak en son raporlar ayrı olarak satın alamayacağınızı gösteriyor. Bu nedenle Apple’ın yeni hızlı şarj cihazını kullanmak için yeni bir iPhone satın almanız gerekebilir.

iPhone XS: Görmeyi çok istediğimiz beş özellik

Şu anda iPhone’dan teknik olarak kolay bir şekilde uygulanabilecek rakip el aygıtlarında mevcut olan bazı eksik özellikler var.

Çift sim desteği

Apple, Android telefonlarda neredeyse standart haline gelen ve Hindistan ve Çin gibi birçok pazar için gerekli bir özellik olan çift SIM bandını uzun zamandır ihmal ediyor.

Huawei ve Samsung’un amiral gemisi telefonları, birkaç yıl boyunca çift SIM kartlarını destekliyor. Telefonunuzla seyahatinizi çok daha uygun ve uygun maliyetli hale getiriyor. Pek çok insan, evlerinde, aramalar için bir telekom ve diğer veriler için de veri kullanarak bunu kullanır.

Orada Apple çift SIM ile bir iPhone bırakmadan olabilir güçlü söylentiler iPhone modelleri bu özelliği alacak olan net olmasa bu yıl iOS beta sürümleri bulunan kod sayesinde.

120Hz ProMotion ekranı

İPhone 4’teki retina ekranını ilk gördüğünüzde ve diğer her şeyin karşılaştırılınca ne olduğunu hatırlıyor musunuz? Daha yüksek yenileme hızlarına sahip bir panele geçmek de benzer bir etkiye sahiptir ve Apple bunu “ProMotion” ekrana sahip 10,5 inç iPad’de yapmıştı.

Web sayfalarında gezinmenin akışkanlığı veya iOS’taki animasyon efektleri gerçekten göze çarpıyor ve iPhone’da harika bir özellik haline getiriyor. Apple, bu iki model arasında ayrım yapmak ve belki de Apple Pencil desteği de dahil olmak üzere daha büyük iPhone XS Plus’a kısıtlama getirebilir.

Bir donanım düğmesi ile kamera başlatın

Fotoğraf makinesini iPhone’da başlatmak, ekranda bir dokunuş veya kaydırma gerektirirken, birçok Android üreticisinin, güç veya ses düğmelerine iki kez basarak kamerayı başlatmasına izin vermesi gerekir.

Bu eylem, fotoğraf çekmek için telefonu tutmak için gereken süreye kadar kamera uygulamasına geçmenizi sağlar.

Her zaman ekranda

Saatinizi veya herhangi bir bildirimi görmek için iPhone X’e birkaç dakikada bir dokunarak kendinizi buluyor musunuz? Her zaman açık olan bir ekran, bir OLED paneli olan Android telefonlarda giderek yaygınlaşıyor ve bu özelliği bir iPhone’da görmeyi çok istiyoruz.

Telefonun ekranını seçici olarak güçlendirirken OLED ekranlar oldukça verimlidir. Apple’ın geçen sene iPhone X’te OLED’ye geçmesiyle birlikte, bu özelliği desteklememenin çok az sebebi var ve iPhone’u almak ya da çift tıklamanız için daha az nedenimiz var.

Yıldırım portunu USB-C Portu ile değiştirin

Bu asla olmayacak şeylerden biri, ama Mac’inizi ve iPhone’unuzu aynı kabloyla şarj etmek son derece uygun olurdu.

Bizim Kararımız:

İPhone X sansasyonel görünümlü bir iPhone’dur ancak açık bir şekilde büyük bir maliyetle geliyor ve bunu elde etmek için beklemek zorunda kalacaksınız. Soru işaretleri telefonun kilidini açmanın bir yolu olarak Face ID’nin üzerinde kalıyor, ancak yüzünüz gerçekten zamanla ‘öğrenilirse’, işe yarayabilir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.